Зустріч в Міністерстві освіти і науки України із представниками навчальних закладів, які носять ім’я Тараса Шевченка

Директор спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г.Шевченка Р. Юр-Кирилюк відвідала Міністерство освіти і науки України, де відбулась зустріч з представниками навчальних закладів, які носять ім’я Тараса Шевченка

18 лютого 2014 року у м. Києві відбулася зустріч представників навчальних закладів установ освіти і науки, які носять ім’я Тараса Григоровича Шевченка, присвячена  200-річчю з дня народження Великого Кобзаря, адже  2014 рік оголошено  Роком Тараса Григоровича Шевченка .

У заході взяли участь  директор Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка Національної академії наук України Микола Жулинський; Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус; Герой України, український поет, перекладач, дійсний член НАН Борис Олійник; ректори вищих навчальних закладів, директори шкіл, гімназій, коледжів, учні, студенти та представники засобів масової інформації.

Напередодні ювілею Великого Кобзаря вперше в історії України зібралися всі представники навчальних закладів нашої держави, які названі  ім’ям Тараса Григоровича Шевченка.

Всього ім’я Тараса Шевченка носять 55 навчальних закладів і наукових установ, зокрема, 37 загальноосвітніх навчальних закладів; шість ВНЗ, науково-дослідна установа – Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН; 11 міжнародних навчальних закладів. У Вінницькій області лише два навчальних заклада носять ім’я Великого Кобзаря – спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 м. Козятина  та гімназія №30 м. Вінниці.

Готується до святкування  200-річчя від дня народження Великого Кобзаря і наша спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г. Шевченка.

Учні 1-11 класів беруть участь у конкурсах малюнків, віршів. У шкільній бібліотеці організована виставка творів поета, її прикрашають монографії з автографами відомого дослідника творчості Т.Г. Шевченка В.Є.  Шубравського, який у післявоєнний час працював директором нашої школи. Пізніше Василь Єфремович став доктором філологічних наук, працював старшим науковим співробітником в Інституті літератури ім.. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України.

Планується провести багато заходів: літературно-музичний вечір «Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає!», виховний захід «Шевченко стежками дитинства», усні журнали «Великий Кобзар», «Тарасові заповіти», «Стежками життя Тараса», урок-мозаїка за книгою Дмитра Чуба «Живий Шевченко», вечір «Драма Шевченкової любові», урок-концерт «Пісенна творчість Т.Г.Шевченка».

Учні 6-В, 7-В, 9-А, 9-В здійснили захоплюючу подорож до музею Т.Г.Шевченка (м. Канів). Класними керівниками проводяться виховні години, літературні читання, усні журнали, присвячені Великому Українцю.

Гарні результати учні школи показують у мовних та літературних конкурсах у 2013-2014 н.р. Так, у ІІ етапі XIV Міжнародного конкурсу з української мови імені

П. Яцика  9 учнів стали призерами: Машевський Денис (3-Б), Богословець Вікторія (3-В), Пасічник Олег 3-В), Остапчук Анжела (3-В), Хомюк Марія (4-А), Болгарська Анастасія (4-А), Орловська Софія (4-Б), Беднарська Тетяна (4-В), Велічко Юлія (11-А). Учні школи щорічно є учасниками Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка. Переможцями міської олімпіади з української мови  стали Велічко Юлія (11-А), Пузир Дмитрій (8-Б), Радько Ульяна (7-А).

Учениця 11-А класу Велічко Юлія стала призером обласної олімпіади з української мови.

Ми, вчителі та учні, пишаємося тим, що наш  навчальний заклад  носить ім'я       Т.Г. Шевченка, який є національною гордістю українців, прикладом для багатьох поколінь. Ми захоплюємося високим образом Кобзаря, його громадянською принциповістю і моральною чистотою, почуттям соціальної та національної справедливості, відданістю правді й свободі.

Живи, поете, в бронзі і в граніті,
Живи, поете, в пам’яті людській,
Живи в піснях, живи у “Заповіті”,
І в слові праведнім, і славі віковій.

Л. Дмитренко

Раїса Юр-Кирилюк, директор спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г.Шевченка,                                                                                депутат міської ради

20.02.2014 | Aдмін